12 Temmuz 2018, Perşembe


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'de Ali Koç'un ödemediği kredi Aziz Yıldırım'a haciz mi getirdi?

Fenerbahçe'de Ali Koç'un ödemediği kredi Aziz Yıldırım'a haciz mi getirdi?

Fenerbahçe'de "haciz" tartışması gündeme bomba gibi düştü. Bir gazetenin haberine göre eski başkan Aziz Yıldırım ve bazı yöneticilerin ‘Kayışdağı Projesi’ için kişisel olarak kefil olduğu ve bir bankadan çekilen 300 milyonluk kredinin, yeni yönetim tarafından ödenmediği iddia edildi. Fotospor, bu haberin perde arkasını irdeledi...


09 Temmuz 2018 12:18

Fenerbahçe'de Ali Koç'un ödemediği kredi Aziz Yıldırım'a haciz mi getirdi?

F.Bahçe’de Ali Koç yönetiminin Kayışdağı arazisi ile ilgili olarak banka kredisinin taksidini ödemediği için Aziz Yıldırım ve eski yöneticilere haciz geldiği iddiası kafaları karıştırdı…

Bankacılık kurallarını az çok bilenler bazı noktalara dikkat çekti:

* F.Bahçe’de yeni yönetimin seçildiği günden bu yana 1 ay geçti. Ancak üst üste iki kredi taksiti ödenmediği zaman, kredi taksitleri banka tarafından iptal edilebilir. Ardından borçluya 30 günlük süre tanınır. Daha sonra haciz işlemi başlatılılır. Bu da taksidin Ali Koç tarafından değil, Yıldırım yönetimi tarafından ödenmediği anlamına gelir.

* Haciz işlemi yapılmadan önce bankalar bilgilendirme yapmak zorunda. Zaten bir bildirim yapıldıysa Aziz Yıldırım veya Mahmut Uslu’nun haciz işlemi karşısında şok olmaması olması gerekiyor. En kötü ihtimalle 90 gündür haciz geleceğini bilmesi gerekiyor. 30 gün önce Yıldırım ve Uslu dahil diğer kişilere bankadan uyarı yazısı gelmek zorunda. Bankanın bildirim dışında hukuki süreç başlamadan haciz getirme şansı yok.

* Haciz işleminden önce banka ve avukatları faiz indirimi dahil pek çok ödeme planı için borçlu olan kişiyle irtibat kurar. Banka için öncelik parasını almaktır.

 

İŞTE O HABER - TIKLA

Kaynak: Serkan Bayar - FotosporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor